st11202019

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Ministerstvo kultury ČR i nadále jedná s komunistickými udavači StB, které nikdo z pravoslavného světa neuznává

Ministerstvo kultury ČR i nadále jedná s komunistickými udavači StB, které nikdo z pravoslavného světa neuznává

Více o agentech StB v pravoslavné církvi najdete zde: Estebácké praktiky zvítězily. Po volbách ovládají Pražskou pravoslavnou eparchii dlouhodobí udavači StB Jaroslav Šuvarský a Michal Dandár!!!

Informace o naší místní církvi v ročence Ekumenického patriarchátu

Ekumenický patriarchát opět písemně potvrdil, že vladyka Simeon je metropolitním správcem Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku.

Tato informace je uvedená v tištěném almanachu Ekumenického patriarchátu na rok 2015. Almanach Ekumenického patriarchátu se posílá do celého světa mimo jiné také všem místním pravoslavným církvím na světě.

V knize je v oddíle a) na straně 1301 napsáno, že metropolitní stolec Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku, která je od roku 1998 autokefální církví, je prázdný a funkci metropolitního správce (řecky topotiritís) zastává vladyka Simeon, arcibiskup Olomoucko-Brněnský.

Dále tato zpráva Ekumenického patriarchátu přináší složení posvátného synodu naší místní církve:

vladyka Rastislav, arcibiskup Prešovský,
vladyka Simeon, arcibiskup Olomoucko-Brněnský,
vladyka Juraj, arcibiskup Michalovsko-Košický,
vladyka Tichon, biskup Komárenský a
vladyka Jáchym, biskup Hodonínský.

Předsedou tohoto pětičlenného posvátného synodu by měl být metropolitní správce vladyka Simeon a tajemníkem by měl být otec prot. Milan Gerka.

Zpráva dále uvádí v oddíle b), že vladyka Kryštof, bývalý metropolita českých zemí a Slovenska, je odstaveným archijerejem mimo službu (řecky efisycházon).

Zdroj: Sůl a země, 3. 1. 2015