st11202019

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Zkušení agenti StB vyhrávají. Šuvarský a Krupica podrazili spoluspiklence i celou církev.

Zkušení agenti StB vyhrávají. Šuvarský a Krupica podrazili spoluspiklence i celou církev.

Více o agentech StB v pravoslavné církvi najdete zde: Estebácké praktiky zvítězily. Po volbách ovládají Pražskou pravoslavnou eparchii dlouhodobí udavači StB Jaroslav Šuvarský a Michal Dandár!!!

Kdo definitivně znemožnil zápis vladyky Jáchyma do rejstříku církví?


Přečtěte si prosím pozorně dokument níže (z května 2014).

O co se jedná? V lednu 2014 byl rozhodnutím synodu (bez účasti vladyky Simeona) jmenován vladyka Jáchym arcibiskupem pražským (v rozporu s Ústavou). Hned poté toto jmenování „potvrdil“ sněm a na základě toho byl vladyka Rastislav zvolen metropolitou naší církve. Poté byl vladyka Jáchym intronizován v Praze a začal jeho (nakonec marný) boj o zápis do rejstříku coby statutárního orgánu Pražské pravoslavné eparchie (PPE) a celé české části církve. Kamenem úrazu, který zápisu bránil, bylo to, že vladyka Jáchym nebyl zvolen eparchiálním shromážděním PPE. Vedla se jednání
s Ministerstvem kultury, která měla Ministerstvo přesvědčit, že se jedná o výjimku, která je v souladu s právem. Těmto jednáním položil definitivní konec dokument, který můžete vidět výše.
V tomto dokument ThDr. Marek Krupica Ministerstvu napsal, že vladyka Jáchym nebyl zvolen (myšleno: vy ho nemáte právo zapsat do rejstříku) a že jedině on (tj. ThDr. Krupica) je zákonným statutárním orgánem (správcem). Právě toto prohlášení ThDr. Krupici coby v té době statutárního orgánu PPE a celé české části církve položilo konec veškerým nadějím vladyky Jáchyma a bylo také podrazem a výsměchem vladykovi Rastislavovi.

Tragikomické je to, že to byl právě ten samý ThDr. Krupica, který v lednu 2014 přesvědčil, lépe řečeno uprosil synod, aby vladyku Jáchyma do Prahy jmenovali, jak mimo jiné dokládá dopis vladyky Rastislava ze dne 7.11.2014.

Dopis vladyky Rastislava 7.11.

ThDr. Marek Krupica tedy nejprve (v lednu) synod de facto dotlačil ke jmenování vladyky Jáchyma… aby (v květnu) hodil stejného vladyku Jáchyma (a s ním i vladyku Rastislava) přes palubu a udělal z nich lidi, kteří „nemají úctu k právu“, zatímco on „úctu k právu má“. Z vladyky Jáchyma se tímto pro Ministerstvo kultury definitivně stala nezákonná osoba
a vladyka Rastislav kvůli tomu dodnes vypadá jako pitomec… zatímco sám otec Marek v listopadu (opět) kandidoval na eparchiálního biskupa PPE… opět neúspěšně…

Tedy zápis vladyky Jáchyma zablokoval nikoliv „vladyka Simeon a jeho katolické kontakty“ – jak si celou dobu paranoidně myslel vladyka Jáchym (a asi si to stále ještě myslí), ale Dr. Marek Krupica.

Až někdy příště bude otec Marek Krupica vladyku Rastislava o něčem přesvědčovat, tak by se vladyka Rastislav měl nejprve pořádně zamyslet, jaký podraz se z toho může vyklubat tentokrát…

Zdroj: https://krizevcirkvi.wordpress.com/