st11202019

Last update12:51:23 AM

Font Size

Profile

Menu Style

Cpanel
Back Jste zde: Domů Aktuality Zpravodajství Na scénu vstoupila manželka agenta StB J. Šuvarského. "Krize není. Jsme nyní církví vítězící." Tak to vidí Eva Šuvarská.

Na scénu vstoupila manželka agenta StB J. Šuvarského. "Krize není. Jsme nyní církví vítězící." Tak to vidí Eva Šuvarská.

Více o agentech StB v pravoslavné církvi najdete zde: Estebácké praktiky zvítězily. Po volbách ovládají Pražskou pravoslavnou eparchii dlouhodobí udavači StB Jaroslav Šuvarský a Michal Dandár!!!

Krize není! Konečně se mi otevřely oči!

Na oficiálním webu PCČZ se objevila krásná zpráva o zasedání „osvětového odboru PPE“.

Děkuji za to! Konečně se mi otevřely oči. Krize není. Bylo to konstatováno osobami nejpovolanějšími, tak to musí být pravda. Osobně si vážím velmi konstruktivního přístupu odboru, který krásně vystihuje formulace „Osvětový odbor ve svém usnesení navrhuje usilovat intenzivně o širší hnutí za jednotu v rámci Pravoslavné církve v českých zemích i na Slovensku, aby mohla mít dobré vztahy se všemi pravoslavnými církvemi a pracovat pro ekumenické hnutí.“. Pro mě osobně je to inspirativní, hnutí za jednotu (soudě dle formulace – již existující, patrně dlouhodobě) je třeba maximálně rozšířit. Aspiranty nové by tedy měli zaškolovat zkušenější členové hnutí (tj. Aspiranti starší), a to, samozřejmě, – aby se zabezpečila opravdu nejvyšší pravoslavná kvalita – v rámci osvětového odboru.

Jeden můj drahý přítel, pro kterého tato zpráva o zasedání „osvětového odboru“, stejně jako pro mě, byla velkou inspirací a podnětem k zamyšlení, své vlastní prozření okomentoval následujícími slovy…

Ano, selhání jedinců zapříčinilo to, že bylo podvodným způsobem uvedeno Ministerstvo kultury v omyl, které pak do čela naší církve v souladu s kánony, gorazdovskou tradicí a v duchu ekumenismu zapsalo kněze, který záslužným způsobem vytvořil podmínky pro pokračování naší místní církve, za využití mnoha legitimních trestních oznámení a tak naši církev zcela očistil od nepřirozeného vlivu duchovních tradic. Zejména v duchu pravdy, lásky a milosrdenství hodnotil kanonické přestupky dosavadních představitelů naší církve a zcela zabránil mediálním konstrukcím a upřímně, sám morálním příkladem, hájil dobré jméno církevní tradice… Rovněž upřímný metropolita – legálně a legitimně zvolený – se nyní chystá navštívit Fanar (s podmínkou – na splnění které oprávněně trvá – že ho pozve patriarcha Bartoloměj osobně), aby jim vysvětlil jejich pochybení a hluboký omyl, když trvají na naprosto nesmyslné dohodě, která nemá žádné opodstatnění, jelikož vše co činili, činili správně, když jako synod jednali v souladu s vlastní, neomylnou, interpretací kánonů. Smyslem tohoto počínání je docílit kvalitní duchovní správy v Praze, čehož o. Dandár schopen není, zvláště, když tady máme tak kvalitní persony jako je vl. Juraj a budoucí vikář – současný eparchiální správce – Dr. Krupica….

Zdroj: https://krizevcirkvi.wordpress.com/2015/02/18/krize-neni-konecne-se-mi-otevrely-oci/

Komentáře: 3

do nebe volající..said:Únor 19, 2015 (12:32 am)

Nepodceňujte skautku Šuvarskou ta je schopná pro peníze udělat cokoliv, měla a má vliv v pražské eparchii na všechno od začátku. Evinka je ten krk, který točí se vším a se všemi schovaná za ten svůj osvětový odbor a památník hrdinů. Momentálně si nedala pozor a projevila se. Sledujte situaci krok po kroku zpět a uděláte si názor kde jsou příčiny krize; záměrně vyvolaný skandál v tv Nova, okamžitě vypisovala, že pobouření zbožní věřící si nepřejí návrat vl.Kryštofa potom později ani vl. Simeona, to že se vl.Jáchym znemožnil sám hned zkraje v Konstantinopoli jim vyhovovalo nedalo to tolik práce se ho zbavit a myslíte si , že o. Dandár vydrží? Na to jsme tedy opravdu zvědaví, to by hned musel skončit ep. správce, protože už by nebyl zapotřebí a to se nestane, protože to je jejich největší spojenec a proč se tak destrukčně chovají,? protože máme co dělat s vyšinutýma lidma velké peníze jim zatemnily mozek, jenom Pán Bůh ví čeho se ještě dočkáme. Eparchiální rada pražské eparchie si musí konečně uvědomit, že odpovědnost nese ona a brzy přijde čas se zodpovídat.

Doktorandsaid:Únor 19, 2015 (7:09 pm)

Osvětovej odbor byl prakticky vymyšlenej, aby se Šuvarská nenudila a měla pocit, že na ní stojí celej pravoslavnej svět.

Zdroj: https://krizevcirkvi.wordpress.com/2015/02/18/krize-neni-konecne-se-mi-otevrely-oci/